Policyjny pościg za kierowcą. Nie zatrzymał się do kontroli

zatrzymanie kierowcy fot. policja Międzychód

Międzychodzcy policjanci prowadzili kontrolę drogową na jednej z ulic Sierakowa. Jednak jeden z kierowców, zignorował polecenie policjanta – funkcjonariusze zatrzymali go dopiero po pościgu.

Kontrola miała miejsce 11 marca przed godziną 21.00 na jednej z głównych ulic Sierakowa. Policjanci zauważyli jadącego z dużą prędkością osobowego opla. Naprawdę dużą prędkością: po zmierzeniu okazało się, że kierowca tego pojazdu pędzi 140 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h!

Policjanci nakazali kierowcy zatrzymanie się do kontroli, ale on zignorował sygnały dawane przez mundurowych i pojechał dalej. Funkcjonariusze ruszyli więc w pościg, nadal dając sygnały kierowcy do zatrzymania się, na które ten konsekwentnie nie reagował.

Jazda zakończyła się po kilkunastu kilometrach, bo kierowca stracił panowanie nad autem i wpadł do przydrożnego rowu niedaleko miejscowości Kolno. Policjanci uniemożliwili mu dalszą ucieczkę i sprawdzili stan trzeźwości – okazało się, że 20-latek ma w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, a przy sobie narkotyki.

Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia i wysoka grzywna.

Podziel się:

Ostatnio dodane: