Policyjny pościg za 16-latkiem. Zabrał samochód rodzicom

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Ponieca podczas kontroli drogowej zauważyli samochód marki BMW i wezwali kierowcę do zatrzymania. Kierowca nie zatrzymał się mimo wezwania, więc policja ruszyła w pościg. Okazało się, że za kierownicą siedział 16-latek.

Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 marca w Poniecu. Policjanci z Posterunku Policji w Poniecu podczas kontroli drogowej na ulicy Gajowej zauważyli samochód marki BMW bez tablic rejestracyjnych. Wezwali go do zatrzymania, ale kierowca nie zatrzymał się, więc policjanci ruszyli w pościg ulicami Ponieca i pobliskich miejscowości. Po krótkim pościgu zatrzymali samochód.

„Jak się okazało, bmw kierował 16-latek, który bez wiedzy rodziców zabrał ich samochód i z dwójką rówieśników urządził sobie przejażdżkę” – informują policjanci z KPP Gostyń. – „BMW nie posiadało tablic rejestracyjnych, jednak to nie było przeszkodą. Nastolatkowie przekręcili je z innego samochodu należącego do rodziców jednego z nich”.

16-latkowie przyznali, że jeździli sobie ulicami gminy Poniec około 2 godzin, a samochodem kierowali na zmianę, chociaż żaden z nich nie miał uprawnień. Teraz wszyscy trzej staną przed sądem rodzinnym i nieletnich: każdy z nich usłyszał zarzut kierowania pojazdem bez uprawnień oraz kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu, a dodatkowo 16-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, odpowie za popełnione przestępstwo.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: