sobota, 24 lutego, 2024

Policyjne kontrole z dronem. “Obserwowali zachowania w korelacji pieszy-kierujący”

Poznańscy policjanci ponownie kontroli kierowców przy pomocy drona. Tym razem sprawdzali ich zachowanie wobec pieszych – w ubiegłym roku czterech pieszych zginęło na pasach.

Policyjny patrol z dronem wybrał się w rejon ulicy Garbary.
“To działania policjantów z poznańskiej drogówki, którzy obserwowali zachowania w korelacji pieszy – kierujący. Osoby, siedzące za kółkiem, które nie ustąpiły pierwszeństwa pieszemu na przejściu, otrzymały mandat w wysokości 1500 zł i 15 pkt karnych, podobnie jak mężczyzna jadący tym autem” – informują funkcjonariusze. “Mężczyzna jadący tym autem” to kierowca samochodu osobowego, który wjechał na pasy, mimo że był na nich, i to prawie na środku jezdni, pieszy. Policjanci zamieścili nagranie z tej akcji wykonane dzięki dronowi.

“W 2023 roku na drogach miasta i powiatu poznańskiego zginęło 21 osób” – przypominają funkcjonariusze z drogówki. – “4 pieszych straciło życie w wyniku nieustąpienia im pierwszeństwa na przejściu… Nie mamy wątpliwości, że w dużej mierze to właśnie na bezpieczeństwie pieszych skupimy swoje tegoroczne działania”.

Policjanci podkreślają, że to nie ostatnia ich akcja w rejonie Garbar. Zamierzają się tam pojawiać także w kolejnych dniach.

Źródło: KMP Poznań
Strona głównaPoznańPolicyjne kontrole z dronem. "Obserwowali zachowania w korelacji pieszy-kierujący"