Policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”

Teatralka fot. Sławek Wąchała
W trosce o bezpieczeństwo podróżujących w dniach 24 – 29 grudnia 2019 roku policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”.

Święta Bożego Narodzenia to okres wzmożonego ruchu na drogach. Przygotowania związane z okresem przedświątecznym oraz samymi świętami powodują, że wszyscy się śpieszymy, ciągle brakuje nam czasu i jesteśmy roztargnieni. Na drogach pojawia się więcej niż zwykle pojazdów i pieszych. To wszystko w połączeniu ze zmiennymi, niekorzystnymi o tej porze roku warunkami drogowymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, może powodować sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

W tym wyjątkowym okresie policjanci będą wspierać podróżnych w bezpiecznym dotarciu do celu.

Podczas prowadzonych działań będą też zwracać uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach podtrzymujących. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W podróży wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg.

Pamiętajmy też, że obecna pora roku nie sprzyja pieszym. Apelujemy do kierujących, aby obserwując drogę wzięli pod uwagę, że poruszają się po niej niechronieni uczestnicy ruchu, którzy ze względu na wcześnie zapadający zmrok i warunki pogodowe mogą być słabo widoczni.

Życzymy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego udanych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia i bezpiecznej podróży.

KGP, el

Podziel się: