Policjantka w czasie wakacji uratowała dziecko. Podczas wypoczynku nagle usłyszała wołanie o pomoc

Podkom. Marzena Kwaśna z przełożonymi fot. policja w Turku

Podkom. Marzena Kwaśna z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KPP w Turku była na wakacjach i podczas wypoczynku nagle usłyszała wołanie o pomoc. Natychmiast zareagowała i udzielając pierwszej pomocy uratowała życie półtorarocznego dziecka.

Okazało się, że maluch nagle stracił przytomność i przestał oddychać. Jego opiekunowie wezwali karetkę, jednak wiadomo, że w takiej sytuacji im szybsza pomoc, tym lepiej. Na szczęście ich wołanie o pomoc usłyszała policjantka, która natychmiast zareagowała i zastosowała resuscytację krążeniowo-oddechową, przywracając dziecku funkcje życiowe – no i ratując mu życie.

“Dzisiaj insp. Michał Grzelak Komendant Powiatowy Policji w Turku wraz z podinsp. Romanem Frątczakiem I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Turku, poruszeni wiadomością o niecodziennej odwadze i umiejętnościach, którymi wykazała się podkom. Marzena Kwaśna podczas wakacyjnego wypoczynku, podziękowali za poświęcenie w ratowaniu życia ludzkiego, co zapobiegło ogromnej tragedii” – informuje KPP w Turku. – “Komendanci podkreślili, że postawa policjantki stanowi niezwykłe wsparcie dla działalności policji, a dowiedziony profesjonalizm w chęci niesienia pomocy innym stanowią wzór do naśladowania dla wszystkich funkcjonariuszy policji. Pani podkom. Marzenie Kwaśnej serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w życiu osobistym, wielu kolejnych sukcesów zawodowych i zadowolenia ze służby dla dobra obywateli”.

Źródło: KPP Turek

Podziel się: