Policjant z Wielkopolski został ranny w głowę. “Zorientował się, że to oszustwo”

policja, zdjęcie ilustracyjne fot. Ewa Malicka

Do groźnego zdarzenia doszło w nadmorskiej miejscowości Sarbinowo. 52-letni policjant z Wielkopolski przebywający tu na urlopie został postrzelony w głowę z wiatrówki po awanturze z organizatorami gry “w trzy kubki”.

Wszystko wydarzyło się na głównej ulicy Sarbinowa, bo właśnie tam trzech mężczyzn zorganizowało nielegalną grę “w trzy kubki”, jak informuje Komenda Miejska Policji w Koszalinie.
“Mieszkaniec wielkopolski przebywający z rodziną na urlopie zorientował się, że ta gra to oszustwo” – czytamy w informacji. – “Między 52-letnim turystą a jednym z organizatorów gry doszło do awantury, która zakończyła się strzałem z wiatrówki w jego kierunku. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna trafił z urazem głowy do koszalińskiego szpitala. Policjanci z mieleńskiego i II komisariatu natychmiast zaczęli wykonywać czynności procesowe i operacyjne, w wyniku których ustalili świadków oraz rysopis sprawcy. Niedługo po zdarzeniu 21-letni mężczyzna został zatrzymany i już usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”.

Jak informują policjanci, 21-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia. Na razie prokurator zdecydował o objęciu go policyjnym dozorem.

Przy okazji policjanci przestrzegają turystów, by nie dali się nabierać na takie gry jak “w trzy kubki”. Organizatorzy to cała grupa ludzi: tworzą tłum okazujący zainteresowanie, a nawet udają, że wygrywają, byleby zachęcić turystów do gry, w której oczywiście oni już nie wygrają.

“Pamiętajmy o tym, że żadna gra nie może toczyć się bez uczestników” – apelują policjanci. – “Nie dajmy się więc zaprosić do obstawiania pieniędzy i odgadywania, gdzie organizator ukrył kulkę. Nie angażując się w ten oszukańczy proceder, nie damy jego organizatorom możliwości wykorzystania naszej naiwności”.

Podziel się: