Policjant z Wielkopolski zasłużonym honorowym krwiodawcą. Został odznaczony

wręczenie Brązowej Odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi st. sierż. M. Kajowi fot. policja Krotoszyn

Starszy Sierżant Mikołaj Kaj z Wydziału Kryminalnego KPP w Krotoszynie otrzymał “Brązową Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” nadaną przez Polski Czerwony Krzyż. Otrzymał ją za zasługi w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia oraz aktywną działalność w honorowym krwiodawstwie.

Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi “Policyjni Krewniacy”, zdecydował się przyznać odznaczenie nadawane przez Polski Czerwony Krzyż za długoletnie oddawanie najcenniejszego daru, jakim jest ludzka krew, a jednym z odznaczonych był st. sierż. Mikołaj Kaj. 24 sierpnia odebrał odznakę z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie insp. Mariusza Jaśniaka.

Mikołaj Kaj od 4 lat pełni służbę w policji, a od 7 lat – jest honorowym krwiodawcą. Dzieli się z innymi tym, co posiada najcenniejszego i życia oddał już ponad 6 litrów krwi.
“Jak sam przyznaje, do zostania honorowym dawcą krwi przyczyniła się głęboka chęć pomocy w ratowaniu życia i świadomość, że jednorazowe oddanie krwi może uratować nawet trzy ludzkie istoty” – informuje KPP w Krotoszynie. – “Szczerze zachęca innych do czynienia tego samego”.

Źródło: KPP w Krotoszynie

Podziel się: