Policjant z Wielkopolski odznaczony medalem za bohaterstwo

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp., starszy posterunkowy Adam Filipiak, został uhonorowany medalem imienia podkomisarza Andrzeja Struja. Wyróżnienie to zostało wręczone przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Marcina Kierwińskiego, w uznaniu za bohaterską postawę i odwagę wykazaną podczas akcji ratunkowej.

Adam Filipiak wraz ze swoim partnerem z patrolu, sierżantem sztabowym Marcinem Wachaczem, który odbierze odznaczenie w późniejszym terminie, uratowali życie kobiecie, ryzykując własne zdrowie i bezpieczeństwo.

St. post. Adam Filipiak przyjął prestiżowe odznaczenie w dniu 15 lutego 2024 roku w stolicy Polski. Medal im. Andrzeja Struja jest symbolem najwyższego uznania i szacunku dla policjantów, którzy wykazują się niezwykłym heroizmem w trakcie pełnionych obowiązków.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Źródło: policja.pl
Strona głównaWielkopolskaŚroda WielkopolskaPolicjant z Wielkopolski odznaczony medalem za bohaterstwo