Policjant z Wielkopolski brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Kulturystyce!

Mirosław Józefiak , Robert Kieruzal , Kamil Skiba fot. policja Kępno

Na co dzień jest funkcjonariuszem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. A poza pracą mł. asp. Kamil Skiba trenuje kulturystykę. I właśnie zdobył brązowy medal na mistrzostwach świata w tej dziedzinie.

Przyszłego policjanta kulturystyka zafascynowała, gdy miał 13 lat. Pierwsze przyrządy do ćwiczeń kupował za pieniądze zarobione podczas wakacji. Jak wspomina, najlepszym sprzętem na którym ćwiczył, była ławka treningowa, zrobiona dla niego przez tatę. Przez jakiś czas trenował też boks, ale doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu dalsze treningi, poświęcił się więc bez reszty kulturystyce.

W 2015 roku Kamil Skiba miał okazję poznać jednego z mistrzów świata w kulturystyce, który został później jego trenerem. To wtedy postanowił walczyć o to, by zdobyć tytuł mistrza świata.

Wyniki ostatnich zawodów pokazały, że jest coraz bliżej celu.
„20 listopada 2022 roku Kamil reprezentował nasz kraj i zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Świata w kulturystyce w Birmingham federacji PCA” – informuje z dumą Komenda Powiatowa Policji w Kępnie. – „Wynikiem tym zapewnił sobie udział w mistrzostwach PCA Universe 2023, które odbędą się w Wielkiej Brytanii”.

Warto dodać, że to nie jedyne sukcesy policjanta – kulturysty. Kamil Skiba ma na koncie między innymi złoty medal Pucharu Polski oraz dwa złote medale w zawodach międzynarodowych. Czy zdobędzie wymarzony tytuł mistrza świata już w przyszłym roku, podczas PCA Universe 2023? Wszyscy koledzy z kępińskiej komendy trzymają za to mocno kciuki, a także mł.insp. Mirosław Józefiak, Komendant Powiatowy Policji w Kępnie, oraz starosta kępiński Robert Kieruzal, którzy uroczyście przywitali mł. asp. Kamila Skibę po zdobyciu brązowego medalu Mistrzostw Świata w Kulturystyce.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: