Policjant spowodował zdarzenie drogowe. Jak się zachował?

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała fot. tenpoznan.pl

26-letni policjant z ostrowskiej komendy nie zachował należytej ostrożności i zaliczył poślizg na motocyklu. Ale po zdarzeniu zachował się jak prawdziwy mężczyzna: powiadomił przełożonych i czekał na przyjazd patrolu policji.

Zdarzenie miało miejsce 31 sierpnia około południa. Funkcjonariusz ostrowskiej policji nie będąc na służbie postanowił się wybrać na przejażdżkę motocyklem. Ale, jak informuje portal „Ostrow24 TV”, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, a konkretnie do piasku rozsypanego akurat na łuku drogi. Motocyklista poślizgnął się na nim i zaliczył upadek.

Jak się zachował policjant? Biorąc pod uwagę polskie realia – bardzo nietypowo. Portal „Ostrow24 TV” stwierdził, że „jak prawdziwy facet”. Powiadomił przełożonych i grzecznie poczekał na przyjazd patrolu, który, zbadawszy okoliczności wydarzenia, zastosował wobec niego pouczenie. Odmówił też wezwania karetki, mimo że w odniósł obrażenia podczas poślizgu, bo jego zdaniem nie były aż tak poważne, by angażować karetkę. Jak sprawdzili policjanci – był trzeźwy.