Policjanci zatrzymali złodziei oleju napędowego ze Śremu i Dolska

policja fot. KWP
Cztery kradzieże oleju napędowego ze stacji benzynowych w łącznej ilości 196,69 litra i wartości 1020 zł. Tyle właśnie ukradli mężczyzna i kobieta zatrzymani przez śremską policję.

12 lutego 2020 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Śremie podczas realizacji innych czynności służbowych zauważyli zaparkowany na drodze gruntowej przy drodze wojewódzkiej 434 pojazd marki Ford Focus koloru srebrnego, który był im znany z zapisów monitoringu stacji benzynowych jako pojazd którego kierujący i pasażerka dokonują kradzieży oleju napędowego. Kradzieży tych dokonali na różnych stacjach benzynowych na terenie Śremu i Dolska.

Wewnątrz pojazdu znajdowały się dwie osoby. Policjanci wylegitymowali kobietę i mężczyznę. Okazali się nimi: 28-latek z Poznania i jego 21-letnia wspólniczka, mieszkanka powiatu śremskiego.

Przestępcza para usłyszała już zarzuty i przyznała się do czterech kradzieży oleju napędowego na stacjach benzynowych w Śremie i Dolsku. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności.

KPP Śrem, el

Podziel się: