Policjanci zatrzymali towar warty 16 tysięcy złotych

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który trudnił się sprzedażą wyrobów tytoniowych, bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany naraził Skarb Państwa na straty blisko 16 tys. złotych. Grozi mu za to wysoka grzywna lub nawet 3 lata więzienia.

16 października br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 55–latka zamieszanego w handel nielegalnym tytoniem i papierosami.

W punkcie handlowym, gdzie prowadził działalność gospodarczą w rejonie poznańskiego Grunwaldu, policjanci zabezpieczyli 12 tys. sztuk papierosów i ponad 3 kg tytoniu, bez wymaganych znaków akcyzy. Dodatkowo w jednym z wynajmowanych przez mężczyznę mieszkań, policjanci znaleźli gotówkę w kwocie ok. 270 tys. złotych

55-latek usłyszał zarzuty z kodeksu karno skarbowego, a decyzją Prokuratora otrzymał środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Swoim działaniem naraził Skarb Państwa na straty blisko 16 tys. złotych.

Za nabywanie, przechowywanie, i sprzedaż wyrobów tytoniowych grozi mu teraz wysoka grzywna lub nawet 3 lata więzienia. Na potrzeby przyszłych kar i grzywien poznaniakowi zostały zabezpieczone pieniądze.

Autor: KMP