Policjanci zatrzymali mężczyznę. Był poszukiwany przez 25 lat!

Policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Wydziału Ochrony i Poszukiwania Osób KWP w Poznaniu złapali mężczyznę poszukiwanego od 25 lat. Mężczyzna cały czas ukrywał się za granicą, ale funkcjonariusze zatrzymali go w Poznaniu, bo przyjechał tu odwiedzić brata.

List gończy za mężczyzną został wydany w 1997 roku przez ówczesną Prokuraturę Wojewódzką w Poznaniu. Mężczyzna był poszukiwany w sprawie przemytu narkotyków z Nepalu, jednak ponieważ zdążył wyjechać za granicę – przez 25 lat nie udało się go namierzyć.

– W kwietniu bieżącego roku sprawie postanowili przyjrzeć się policjanci z Zespołu Nadzoru i Koordynacji Poszukiwań KWP w Poznaniu – wyjaśnia Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego KWP w Poznaniu. – Szczegółowo przeanalizowali materiały i doszli do wnioski, że zatrzymanie mężczyzny, pomimo upływu 25 lat, jest możliwe. Kryminalni ustalili, że przez większość czasu mężczyzna przebywał poza granicami Polski, głównie w Singapurze. Byli pewni jednak, że prędzej czy później przyjedzie do rodziny w Polsce.

Przekonanie policjantów okazało się słuszne. Mężczyzna, obecnie 56-letni, rzeczywiście przyjechał do Poznania odwiedzić brata – i wtedy, 15 listopada, na jednej z ulic Nowego Miasta, został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ochrony i Poszukiwania Osób KWP w Poznaniu.

– Podczas zatrzymania mężczyzna nie stawiał oporu, początkowo podawał się jednak za swojego brata, u którego chwilę wcześniej przebywał – mówi Iwona Liszczyńska.

Mimo starań, policjantów nie udało mu się wprowadzić w błąd. Mundurowi potwierdzili jego tożsamość i przewieźli go do Aresztu Śledczego w Poznaniu. O zatrzymaniu poszukiwanego 56-latka został powiadomiony prokurator, który złożył wniosek o trzymiesięczny areszt dla zatrzymanego. Sąd przychylił się do tego wniosku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: