Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. Z jakim skutkiem?

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

13 osób prowadziło samochody pod wpływem alkoholu. To efekt kolejnej odsłony akcji „Trzeźwy Poranek”, którą dziś od rana prowadzili policjanci na poznańskich ulicach. Tym razem na celowniku były głównie ulice wjazdowe do Poznania.

Kontrole policji rozpoczęły się, zgodnie z nazwą akcji, z samego rana. Funkcjonariusze po raz kolejny po długim weekendzie sprawdzali, w jakim stanie kierowcy wsiadają za kierownicę, jadąc rano do pracy.
„Cel akcji? Niezmienny – wyeliminować z ruchu śmiertelnie niebezpiecznych kierowców, którzy wsiadają do auta po spożyciu alkoholu!” – informują poznańscy policjanci.

Dzisiejsza odsłona akcji pokazała, że sprawdziany trzeźwości kierowców są potrzebne, bo nadal wielu z nich wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu.
„Niestety, policjanci ujawnili dzisiaj rano, aż takich 13 osób” – informuje policja. – „7 osób kierowało w stanie nietrzeźwości, a 6 osób odpowie przed sądem za popełnienie wykroczenia. 12 osobom policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania”.

Takie akcji policji skutkują zmniejszeniem kierowców jeżdżących na podwójnym gazie – ale nadal jest ich zbyt wielu w mieście, mimo wysokich kar i wysokich mandatów dla prowadzących po alkoholu.
„Pamiętaj! Piłeś – nie jedź” – przypominają poznańscy stróże prawa.

Podziel się:

Ostatnio dodane: