Policjanci spełnili marzenie chorego chłopca

Poznańskich policjantów odwiedził 9-letni Krzyś, który jest szczególnym pasjonatem Policji i wszystkiego, co się z nią wiąże. Dla chorego na białaczkę chłopca był to wyjątkowy prezent na zbliżające się święta. Krzysiu mógł zobaczyć jak pracują policjanci i sam przekonać się jak to jest być stróżem prawa. Był to niezapomniany dzień zarówno dla niego jak i funkcjonariuszy.

W kwietniu ubiegłego roku u 9-letniego Krzysia zdiagnozowano ostrą białaczkę limfobiastyczną. W styczniu tego roku, znalazł się dawca, dzięki któremu chłopiec mógł mieć przeprowadzoną operację. Obecnie jest pod stałą kontrolą i opieką lekarzy oraz bliskich, którzy z nadzieją patrzą w przyszłość. Mimo choroby chłopiec jest zawsze pogodny i uśmiechnięty. Jego największym zainteresowaniem cieszy się Policja, a marzeniem chłopca jest zostać policjantem. Dlatego bardzo chciał spotkać się z mundurowymi i z bliska przyjrzeć się ich pracy.

Poznańscy policjanci przygotowali dla chłopca dużo niespodzianek. Spotkanie rozpoczęło się od dynamicznej przejażdżki policyjnym radiowozem wyposażonym w video rejestrator, który wykorzystywany jest do ścigania największych piratów drogowych. Następnie chłopiec mógł zobaczyć posterunek na kółkach, czyli Mobilny Komisariat. Policjanci, którzy na co dzień pełnią w nim służbę opowiedzieli Krzysiowi, kiedy pojazd jest wykorzystywany i jakie sprawy można załatwić w takim specjalistycznym radiowozie.

Dużą radość sprawiła Krzysiowi kolejna przygotowana niespodzianka, czyli wizyta na stanowisku kierowania i przyglądanie się pracy oficera dyżurnego. Chłopiec miał możliwość zobaczyć najnowszy sprzęt jaki wykorzystują policjanci do sprawnego zabezpieczania imprez masowych lub poszukiwania groźnych przestępców.

Gość wraz z rodzicami z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści technika kryminalistyki, prezentującego zawartość specjalistycznej walizki, która okazuje się bardzo pomocna przy zabezpieczaniu śladów pozostawionych przez sprawców na miejscu przestępstwa. Krzysiu sam mógł spróbować zabezpieczyć odbitki swoich linii papilarnych.

Na pamiątkę policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu obdarowali chłopca gadżetami oraz prezentami od wolontariuszek, które z pewnością nie pozwolą mu zapomnieć o tym wyjątkowym dniu. Mundurowi z komendy w ramach podziękowania za przeżycia i wspomnienia, które na długo pozostaną w pamięci chłopca, otrzymali od niego wspaniały upominek, który będzie pamiątką po tym wyjątkowym spotkaniu.

Życzymy Krzysiowi dużo zdrowia i uśmiechu, a także jeszcze wielu, wielu marzeń do spełnienia. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić choć jedno z nich.

Autor: KMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: