Policjanci pojechali do kolizji. I zatrzymali poszukiwanego

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej jednostki otrzymali wezwanie do kolizji drogowej, do której doszło w Ujściu. Po sprawdzeniu danych kierowcy i pasażera samochodu okazało się, że pasażer jest poszukiwany do odbycia kary.

Do zdarzenia doszło 4 lutego przed południem. Kierowca kii jadący przez Ujście nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w barierkę jezdni. Policjanci po przybyciu na miejsce rozpoczęli działania typowe dla takich sytuacji.
– Funkcjonariusze sprawdzili w systemach policyjnych zarówno kierowcę, jak i pasażera – wyjaśnia st. sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji. – Jak się okazało, 33-letni pasażer był poszukiwany do odbycia kary ponad roku pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu szczecineckiego został zatrzymany.

33-latek odsiedzi zasądzona karę, tak samo jak wielu innych poszukiwanych, których udało się zatrzymać funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Pile, Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz podległych posterunków. Tylko w styczniu policjanci odnotowali aż 116 takich zatrzymań – nie tylko osób ukrywających się przed odbyciem kary, ale również tych, których zatrzymanie nakazał sąd lub prokuratura. Były wśród nich także osoby nieletnie – oni najczęściej uciekają z ośrodków wychowawczych.

Podziel się:

Ostatnio dodane: