Policjanci odzyskali skradziony samochód. Już po kilku godzinach!

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Pewien właściciel samochodu marki Renault Scenic zostawił swój samochód na poboczu z powodu usterki, a gdy po niego wrócił z mechanikiem – samochodu już nie było. Ale policjanci z Drawska i Krzyża Wlkp. w ciągu kilku godzin odzyskali auto.

Do kradzieży doszło 4 lutego, a właściciel auta zostawił je na poboczu na trasie Krzyż Wlkp. – Drezdenko. Kiedy zobaczył, że auto zniknęło, natychmiast poinformował policję, która od razu rozpoczęła poszukiwania samochodu i złodziei. Udało im się to bardzo szybko.

– Niedaleko od miejsca zdarzenia policjanci zauważyli volkswagena, który holował skradzionego scenica – wyjaśnia Karolina Górzna-Kustra z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. – Kierowcami aut byli dobrze im znani mieszkańcy gminy Krzyż Wlkp., 36-letni multirecydywista, który jakiś czas temu opuścił zakład karny oraz 23-latek, który również był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Obaj nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami, dodatkowo przy 36-latku funkcjonariusze znaleźli kilka działek amfetaminy. Mężczyźni natychmiast zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania wyjaśnili śledczym, że wraz z jeszcze jednym kolegą włamali się do auta i zabrali m.in. koło zapasowe, akumulator i narzędzia, a potem postanowili ukraść pojazd na części, które chcieli sprzedać na złom.

Policjanci wkrótce zatrzymali więc kolejnego podejrzanego, 26-letniego mieszkańca gminy Wieleń. On od razu po usłyszeniu zarzutów trafił do więzienia, ponieważ okazało się, że był poszukiwany do odbycia kilku miesięcy pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Wszyscy sprawcy kradzieży staną przed sądem. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: