Policja zyska dostęp do zapisów prawie 80 kamer monitoringu. Właśnie podpisano porozumienie

kamera monitoringu fot. UMP

Dostęp do prawie 80 kamer znajdujących się na terenie gminy Czerwonak zyskali poznańscy policjanci dzięki porozumieniu podpisanemu z władzami gminy. Dzięki temu na bieżąco będą mogli monitorować sytuację na terenie gminy.

Porozumienie w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu podpisali insp. Robert Kasprzyk, Komendant Miejski Policji w Poznaniu, kom. Bartosz Brembor, Komendant Komisariatu Policji w Czerwonaku oraz Marcin Wojtkowiak, wójt Czerwonaka.

– Na terenie gminy funkcjonuje obecnie blisko 80 kamer wizyjnych – wyjaśnia mł. asp. Marta Mróz z zespołu prasowego poznańskiej policji. – Teraz policjanci z Czerwonaka, dzięki tej współpracy będą mogli na bieżąco monitorować sytuacje na terenie gminy, odpowiednio szybko reagować oraz przeciwdziałać zagrożeniom, co ma realny wpływ na poziom bezpieczeństwa w rejonie.

Dobrze zaprojektowany i sprawnie działający system może zwiększyć poczucie bezpieczeństwa obywateli, oddziaływać prewencyjnie, przeciwdziałać aktom wandalizmu, zapobiegać przestępstwom, wykroczeniom i wypadkom, a także pozwala na identyfikację sprawców przestępstw. Wielokrotnie udowodnił to monitoring poznański i jego operatorzy, gdy nagrania z kamer monitoringu były niepodważalnym dowodem w sprawie lub materiałem, dzięki któremu udało się wytypować sprawców czynów karalnych.

Dlatego system monitoringu wizyjnego jest coraz powszechniej stosowanym narzędziem dodatkowego zabezpieczenia przestrzeni publicznej – bo wpływa na poziom bezpieczeństwa. Podpisujący porozumienie przedstawiciele władz Czerwonaka i poznańskiej policji nie mieli co do tego wątpliwości.

fot. archiwum / UMP (zdjęcie ilustracyjne)

Podziel się:

Ostatnio dodane: