Policja zatrzymała podejrzanego o zastrzelenie 71-letniej kobiety

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu fot. L. Łada

Funkcjonariusze policji zatrzymali podejrzanego o zabójstwo 71-letniej kobiety w powiecie złotowskim. Zatrzymany to były mąż ofiary, z którym, po trwającym niespełna rok małżeństwie, rozwiodła się w 1978 roku.

Przypomnijmy: ciało kobiety mieszkającej w miejscowości Paruszka w gminie Krajenka znalazł 2 września jej znajomy, który zaniepokoił się brakiem kontaktu z nią. Zabito ją strzałem w twarz, a na głowie znaleziono dodatkowe obrażenia, jak wykazała sekcja zwłok przeprowadzona 6 września.

Policja natychmiast rozpoczęła śledztwo w tej sprawie i szybko zatrzymała podejrzanego o zabójstwo. Jak powiedział Polskiej Agencji Prasowej Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy prokuratury Okręgowej w Poznaniu, zatrzymany to 85-letni Jerzy B., były mąż kobiety. Przyznał się do zabójstwa i opisał, jak go dokonał. Broń wykonał sam, po zabójstwie wyrzucił ją i teraz szukają jej policjanci.

Para była małżeństwem niespełna rok i rozstała się w 1978 roku – z inicjatywy kobiety, która wyrzuciła męża z domu, jak twierdził były mąż. To właśnie sprawiło, że postanowił ją zabić. Specjalnie w tym celu przyjechał z Dolnego Śląska, gdzie obecnie mieszka. Dlaczego zabójstwa dokonał dopiero po tak wielu latach – nie wiadomo. Śledczy wystąpili o zbadanie podejrzanego przez biegłych psychiatrów.

Źródło: PAP

Podziel się: