sobota, 24 lutego, 2024

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn. Są podejrzani o kradzież alkoholu

Funkcjonariusze gostyńskiej policji zatrzymali dwóch obcokrajowców w wieku 39 i 30 lat pod zarzutem dokonywania kradzieży alkoholu w sklepach na terenie powiatów gostyńskiego i leszczyńskiego. Ich działalność miała spowodować straty przekraczające 6 tysięcy złotych.

Zgromadzone dowody i intensywne działania śledcze doprowadziły do ustalenia tożsamości podejrzanych oraz pojazdu, jakim się przemieszczali. Mężczyźni miele stosować metodę, polegającą na ukrywaniu wybranych, kosztownych butelek alkoholu w torbach schowanych pod odzieżą wierzchnią, jednocześnie dokonując niewielkich zakupów, by nie zwracać na siebie uwagi.

W wyniku działań policji, starszy z mężczyzn został zatrzymany podczas kolejnej kradzieży – tym razem wiertarki – w Komornikach. Młodszy został aresztowany w swoim miejscu zamieszkania. Obydwaj spędzili noc w areszcie i przyznali się do winy, co nie uchroni ich przed odpowiedzialnością prawną. Wobec zatrzymanych toczy się postępowanie sądowe, które może skutkować karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: policja.pl
Strona głównaGostyńPolicja zatrzymała dwóch mężczyzn. Są podejrzani o kradzież alkoholu