Policja kontrolowała drogi powiatu. „Dzięki obserwacji z powietrza funkcjonariusze mogli przyjrzeć się kierowcom łamiącym przepisy”

dron fot. policja Turek

11 wykroczeń odnotowali tureccy policjanci podczas dwugodzinnej kontroli zachowań kierowców na drodze. Wyposażony w precyzyjną kamerę dron kontrolował drogę wojewódzką nr 470.

Akcja została przygotowana wspólnie przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku oraz policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

– Podczas działań policjanci drogówki sprawdzali zachowanie kierowców na drodze W470, na której często dochodzi do zdarzeń drogowych – informuje asp. sztab. Dorota Grzelka z KPP w Turku. – Dzięki obserwacji z powietrza funkcjonariusze mogli przyjrzeć się kierowcom łamiącym przepisy i zdyscyplinować tych najbardziej nieodpowiedzialnych. Bezzałogowy statek powietrzny staje się narzędziem coraz częściej wykorzystywanym w pracy policjantów dzięki swojej mobilności oraz wszechstronności zastosowania, a to wszystko, aby jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

W czasie dwugodzinnej akcji funkcjonariusze wykryli 11 wykroczeń – najczęściej było to niestosowanie się do znaków pionowych i poziomych oraz wyprzedzanie w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Podziel się:

Ostatnio dodane: