pieniądze fot. pixabay

Polak wygrał prawie 100 mln w Eurojackpot!

Tylko w jednym kuponie w całej Europie znalazły się szczęśliwe liczby, zapewniające wygraną 21 752 127 euro, czyli ponad 96 mln zł. Kupon został złożony w jednej z kolektur pod Warszawą, a losowanie odbyło się 11 września.

To druga najwyższa wygrana Eurojackpot w Polsce – jak przypomniał na Twitterze Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego. W zeszłym roku gracz z powiatu piotrkowskiego wygrał ponad 190 mln zł i wówczas to także była główna wygrana.

Eurojackpot to gra liczbowa organizowana w 18 państwach w Europie. Zagrać można w Chorwacji, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Islandii, Litwie, Łotwie, Niemczech, Norwegii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Włoszech i Węgrzech. Losowania odbywają się w każdy piątek pomiędzy godziną 20 a 21, są przeprowadzane w Finlandii, a operator loterii publikuje nagranie z losowania w internecie. Później można je zobaczyć na stronie Totalizatora Sportowego.

Aby wygrać w Eurojackpot należy wypełnić kupon w kolekturze Totalizatora Sportowego, czyli właściciela popularnej marki Lotto. Trzeba wybrać 5 liczb z 50 oraz 2 liczby z 10, choć zawsze można zagrać na chybił trafił. Jeśli gracz wygra w Eurojackpot co najmniej 10 mln euro może wybrać, czy chce otrzymać nagrodę w euro czy w złotówkach. Mniejsze kwoty wypłacane są tylko w złotówkach. Oczywiście od nagrody trzeba też zapłacić podatek w wysokości 10 procent.

Wygrane w Eurojackpot w porównaniu z loteriami krajowymi są ogromne. Pula gwarantowana w Eurojackpot na wygrane pierwszego stopnia jest nie mniejsza niż 10 mln euro, a maksymalnie wynosi 90 mln euro.

W Polsce pierwsze losowanie loterii odbyło się 15 września 2017 roku. Wcześniej w grę nie można było zagrać w Polsce, ponieważ nie pozwalały na to przepisy ustawy o grach hazardowych.

Lotto, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Pogromca
Pogromca

A nie 96 milionów, ale dodajecie