Połączenia lotnicze z Ukrainą zawieszone do odwołania

PL LOT samolot Ławica zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Przestrzeń powietrzna nad Ukraina została zamknięta i ze stolicy Wielkopolski nie można polecieć do Kijowa, Lwowa czy Odessy. Wizzair już poinformował o zawieszeniu lotów, tak samo Ryanair oraz LOT.

„W związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie i zamknięciem przestrzeni powietrznej Wizz Air z przykrością informuje naszych klientów, że linia lotnicza musi tymczasowo zawiesić wszystkie operacje lotnicze na i z Ukrainy” – poinformował przewoźnik w mediach społecznościowych. – „Pasażerowie posiadający loty zarezerwowane na przylot lub odlot ukraiński mogą uzyskać więcej informacji na stronie wizzair.com lub alternatywnie poprzez centrum telefoniczne linii lotniczej: 00380 893 202 532. Bezpieczeństwo i bezpieczeństwo naszych pasażerów i załogi pozostaje naszym priorytetem numer jeden i mamy nadzieję, że normalność wkrótce wróci na Ukrainę”.

O odwołaniu wszystkich lotów na Ukrainę poinformowały też LOT i Ryanair. Samoloty, które w swoich trasach przelatywały nad Ukrainą, teraz do odwołania latają trasami alternatywnymi na północ i na zachód od granic tego kraju.

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) zaapelowała do wszystkich linii lotniczych, by unikały lotów nad Ukrainą, a także zachowały „szczególną ostrożność” w promieniu 100 mil morskich (185 km) od granicy białorusko-ukraińskiej i rosyjsko-ukraińskiej.

Podziel się:

Źródło: Wizz Air, LOT, EASA