Pojemniki z nieznaną substancją znalezione w lesie. Interweniowały służby

pojemniki z nieznaną substancją fot. SMMP

Trzy beczki z nieznaną substancją zostały porzucone w lesie w Głuszynie. Sprawą zajęli się strażnicy miejscy, a niezbędne okazało się wezwanie także policji, straży pożarnej, Centrum Zarządzania Kryzysowego UMP oraz Zakładu lasów Poznańskich.

Beczki, a także inne odpady, miały znajdować się w lesie w Głuszynie, w rejonie ulicy Ożarowskiej. Strażnicy z Nowego Miasta, którzy udali się w to miejsce, znaleźli tam 3 beczki o pojemności 70 litrów, 11 pojemników o pojemności 5 litrów oraz niewielką ilość odpadów pobudowlanych.

“Wszystkie pojemniki były zamknięte, w całości wypełnione nieznaną cieczą” – relacjonują strażnicy miejscy na swoim profilu na Facebooku. – “Strażnicy zabezpieczyli teren. Na miejscu pojawiła się wezwana przez oficera dyżurnego SMMP jednostka Chemiczna Straży Pożarnej z Krzesin oraz funkcjonariusze z KMPSP. Zostały pobrane próbki substancji do analizy. W trakcie czynności na miejsce przybyli także zawiadomieni o sytuacji przedstawiciele policji, Centrum Zarządzania Kryzysowego UMP oraz osoby odpowiedzialne za teren czyli Lasy Poznańskie”.

Analiza substancji na szczęście wykluczyła, by stanowiły bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia, niemniej trzeba ją było zutylizować tak, by nie stanowiła zagrożenia dla środowiska. Ponieważ przy materiałach nie znaleziono niczego, co wskazywałoby na ich właściciela, usunięcie i utylizacja wszystkich odpadów odbyło się na koszt właściciela terenu, czyli miasta Poznania, a konkretnie zarządzającego nim Zakładu Lasów Poznańskich. Przedstawiciel ZLP dopilnował przetransportowania odpadów do utylizacji.

Źródło: SMMP

Podziel się: