Podwórkowa parada z Gwiazdorem przejdzie przez Stare Miasto!

Waga Miejska fot. L. Łada

Będzie podwórkowa szopka, parada, muzyka i Gwiazdor, który dla grzecznych poznaniaków będzie miał prezenty, a dla niegrzecznych – rózgi. A wszystko to od godziny 15.00 30 grudnia na Starym Rynku w Poznaniu.

Parada wyruszy sprzed poznańskiej Wagi paradą z Gwiazdorem na czele, zaopatrzonym w prezenty i rózgi. Celem tego niecodziennego przemarszu jest jedno z najciekawszych poznańskich podwórek, pomiędzy ulicą Kozią i Al. Marcinkowskiego, gdzie w wyniku inicjatywy oddolnej mieszkańców powstała magiczna podwórkowa szopka. Tam będzie czekać przygotowany przez wspólnotę sąsiedzką drobny poczęstunek, występ muzyczny, a na koniec wspólne śpiewanie kolęd.

Oryginalne podwórko zasłynęło już z wystawy pt.: „Twarze kamienicy – mieszkańcy mieszkańcom”. Wystawa w przejściu bramnym pokazuje fotografie poznaniaków mieszkających w tym miejscu przez ostatnie 100 lat. Teraz zarówno szopkę, jak i wystawę będzie można oglądać zarówno podczas wydarzenia, jak i w dniach 27-30 grudnia – wejście na podwórko od strony Al. Marcinkowskiego 11.

Projekt powstał dzięki zaangażowaniu grupy sąsiedzkiej, przy wsparciu Fundacji Kreaktywator i Centrum Inicjatyw Lokalnych STARtownia STARomiejska, we współpracy z Poznański Muzeum Pyry.
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Źródło: Rada Osiedla Stare Miasto