Podpalenie drzwi mieszkania. Strażacy ewakuowali sześć osób

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Straż pożarna została wezwana w nocy z 17 na 18 grudnia do kamienicy przy ulicy Ciasnej w Kaliszu. Ktoś podpalił tam drzwi jednego z mieszkań, podczas gdy w środku była sześcioosobowa rodzina. Strażacy ewakuowali lokatorów mieszkania.

Jak informuje portal „kalisz24 INFO”, strażacy zostali wezwani około 1.20 w nocy ze względu na silne zadymienie klatki schodowej kamienicy, co wskazywało na możliwość pożaru. Na miejsce wysłano trzy zastępy JRG1 KM PSP w Kaliszu oraz jeden zastęp OSP Kalisz-Lis.

Jak powiedział portalowi st. kpt. Szymon Zieliński, oficer prasowy KM Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, po dojeździe na miejsce strażacy szybko zorientowali się, że palą się drzwi wejściowe do jednego z mieszkań. Ewakuowali więc mieszkającą w lokalu sześcioosobową rodzinę i ugasili pożar. Drzwi spłonęły doszczętnie, ale udało się ugasić ogień, zanim przeniósł się na resztę mieszkania.

Lokatorzy mieszkania otrzymali ofertę lokalu zastępczego z Centrum Interwencji Kryzysowej Kalisza, ale zdecydowali się przenocować u znajomych.

Wszystko wskazuje na to, że drzwi zostały podpalone. Sprawę badają policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: