Podejrzany o zniszczenia i kradzieże w lokalach na Starym Rynku w Poznaniu zatrzymany przez policję

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Poznania zatrzymali 20-latka podejrzanego o zniszczenie witryn w kilku lokalach na Starym Rynku. Usłyszał łącznie czternaście zarzutów i został tymczasowo aresztowany.

– Pierwsze zgłoszenia o działaniu wandala policjanci otrzymali w nocy z 8 na 9 lutego – wyjaśnia mł. asp. Marta Mróz z zespołu prasowego poznańskiej policji. – Na miejscu okazało się, że zniszczonych lokali jest znacznie więcej niż początkowo przypuszczano. Łącznie policjanci przeprowadzili oględziny w 6 punktach gastronomicznych oraz usługowych w rejonie ulic Szkolna, Stary Rynek, Żydowska, Wroniecka, Klasztorna. Wandal spowodował tam poważne szkody materialne, a w trzech przypadkach włamał się do środka skąd dokonał kradzieży. Jego łupem była głównie gotówka.

Kryminalni z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu i to one pozwoliły im wytypować podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany 16 lutego na terenie jednej z poznańskich galerii handlowych.

– Po przeanalizowaniu spraw o podobnym charakterze okazało się, że to nie jedyne przestępstwa, jakie miał na swoim koncie – mówi Marta Mróz. – 20-latek podejrzany jest również o inne kradzieże, kradzieże z włamaniami oraz uszkodzenia mienia, w tym samym rejonie.

Ostatecznie mężczyzna usłyszał 14 zarzutów za uszkodzenia mienia, kradzieże, kradzieże z włamaniami oraz usiłowania tych przestępstw. Sąd na wniosek prokuratora zadecydował o zatrzymaniu go w areszcie przez najbliższe 3 miesiące.

Podziel się:

Ostatnio dodane: