Podejrzany o zaatakowanie nożem kobiety. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu

Policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

37-letnia kobieta trafiła do szpitala z dwiema ranami zadanymi nożem. Podejrzany o zranienie kobiety został zatrzymany przez policję chwilę później. Grozi mu 5 lat więzienia.

Jak informują jarocińscy policjanci, do zdarzenia doszło 15 października w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Kotlin. Dwaj mężczyźni umówili się na wspólne picie alkoholu i około godziny 22.00, gdy obaj już sporo wypili, wywiązała się między nimi kłótnia.

„Po niej napastnik wziął do ręki nóż kuchenny i dwukrotnie ugodził nim swoją znajomą” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie. – „Cios trafił ofiarę w klatkę piersiową, powodując dwie rany. Napastnik został zatrzymany przez mundurowych bezpośrednio po zdarzeniu. W chwili zatrzymania agresor miał w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu. Jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Z uwagi na stężenie alkoholu w krwi, 43-letni mieszkaniec gminy Jarocin mógł być przesłuchany dopiero następnego dnia”.

Po wytrzeźwieniu podejrzany usłyszał zarzut naruszenia czynności ciała 37-letniej kobiety, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Kwalifikacja czynu może ulec zmianie w zależności od tego, co orzekną lekarze na temat ran odniesionych przez kobietę.
„To nie jedyne przestępstwo, jakie w ostatnim czasie popełnił podejrzany” – dodają jarocińscy policjanci. – „Kilka dni wcześniej usłyszał on zarzut kierowania gróźb karalnych w stosunku do znanego mu mężczyzny oraz narażenia go na niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez zaatakowanie go wkrętakiem. W związku z powyższym, w dniu dniu 18 października, Prokuratura Rejonowa w Jarocinie na wniosek policji wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu”

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zadecydował o osadzeniu mężczyzny w areszcie na dwa miesiące.

Podziel się: