Podejrzany o uszkodzenie samochodu i drzwi trafił do policyjnego aresztu

fot. Sławek Wąchała

Uszkodzony samochód i zniszczone drzwi w budynku mieszkalnym i sklepie – o to wszystko podejrzany jest 49-letni mieszkaniec Kępna. Spowodowane szkody oszacowano na 17 tys. zł, a 49-latek został zatrzymany przez policję.

Pleszewscy policjanci 25 listopada po godz. 22.00 otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia podejrzanych hałasów na os. Mieszka I, w klatce schodowej i na ulicy.

„Na miejsce pojechali policjanci, którzy przy sklepie spożywczym zauważyli mężczyznę” – informuje KPP Pleszew. – „Metalowym narzędziem uderzał on w drzwi wejściowe sklepu. Wandal nie reagował na polecenia i wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Mundurowi obezwładnili go, a następnie doprowadzili do pleszewskiej komendy. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec Kępna. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu pomiarowym, które wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie”.

Gdy policjanci zajęli się sprawą – okazało się, że uszkodzone drzwi w sklepie to nie jedyny wyczyn, o który jest podejrzany 49-latek. Mężczyzna miał też uszkodzić drzwi do klatki schodowej i zaparkowany samochód marki Peugeot. Straty wycenione zostały na 17 tysięcy złotych.

„49-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty, dotyczące uszkodzenia mienia, do których się przyznał” – podsumowuje pleszewska policja. – „Nie potrafił jednak wyjaśnić, dlaczego dopuścił się tych czynów. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: