Podejrzani o serię oszustw seniorów. Zatrzymali ich poznańscy policjanci

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Cztery osoby, podejrzane o oszukiwanie seniorów metodą „na policjanta” zostały zatrzymane przez policjantów z KWP w Poznaniu przy współpracy z tutejszą prokuraturą okręgową. Grozi im do 8 lat więzienia.

Mężczyźni są podejrzani o to, że dzwonili do starszych osób i podając się za policjantów oraz mówiąc o zagrożeniu dla ich oszczędności – wyłudzali pieniądze.

Nad ustaleniem ich tożsamości od dłuższego czasu pracowali prawdziwi policjanci.
– 18 stycznia br. na terenie Tarnowa tamtejsi funkcjonariusze po otrzymaniu informacji z Poznania, zatrzymali 2 mężczyzn:24-letniego Polaka i 44-letniego Gruzina, którzy usiłowali oszukać starszą osobę na 25 tys. złotych – informuje Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. – Dodatkowo policjanci ustalili, że obywatel Gruzji był również zamieszany w podobne oszustwa na łączną kwotę 220 tys. złotych, do których doszło pod koniec grudnia 2022 roku w Wągrowcu i Nowym Tomyślu.

To był dopiero początek zatrzymań – kolejne miały miejsce 8 lutego.
– Tym razem przy współpracy z KWP w Gdańsku policjanci zatrzymali chwilę po odbiorze pieniędzy 2 mężczyzn – 38 i 57-latka, przy których zabezpieczono gotówkę w kwocie 26500 złotych i złotą monetę przekazane przez oszukaną osobę – wyjaśnia Maciej Święcichowski. – Te osoby są również podejrzane o podobne przestępstwa, których miały się dopuścić w Gdyni i Chojnicach. Tam straty wyniosły razem 237 tys. złotych.

Zatrzymani w Gdańsku usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, natomiast wszyscy czterej zatrzymani – zarzut oszustwa, za które grozi do 8 lat więzienia. Zabezpieczono ich telefony komórkowe, którymi się posługiwali podczas popełniania przestępstw. Mężczyźni zatrzymani w Gdańsku i Gruzin na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani. Czwarty z zatrzymanych został objęty policyjnym dozorem.

Śledztwo w tej sprawie nadal trwa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Podziel się:

Ostatnio dodane: