Pociąg uderzył w busa na przejeździe kolejowym w Wielkopolsce

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Na przejeździe kolejowym w Lasocicach w powiecie leszczyńskim doszło do zderzenia pociągu prowadzącego cysterny z paliwem i samochodu dostawczego. Pociąg uderzył w tył busa. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Do wypadku doszło 28 maja około godziny 11.00. Według wstępnych ustaleń policji, jak informuje portal “leszno24” samochód jechał od strony Przybyszewa do drogi krajowej nr 12. Na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Okrężnej w Lasocicach doszło do zderzenia: pociąg uderzył w tył samochodu dostawczego, gdy ten już zjeżdżał z przejazdu.

Zdarzenie było bardzo niebezpieczne, bo pociąg prowadził 13 cystern z benzyną i 13 z olejem napędowym. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a jak sprawdzili policjanci – i kierowca, i maszynista byli trzeźwi.

Przejazd w Lasocicach jest wyposażony w rogatki, światła i kamery, jednak rogatki były uszkodzone, o czym informowała tablica umieszczona przed przejazdem. Powiadomiony o awarii rogatek maszynista przejeżdżał ten odcinek wolniej i dzięki temu zapewne nikt nie ucierpiał. Jak powiedział portalowi Piotr Mulczyński, starszy aspirant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, z relacji kierowcy wynika, że nie zapaliły się światła i nie zadziałały kamery, co teraz będą sprawdzać odpowiednie służby.

Podziel się: