piątek, 1 grudnia, 2023

Pociąg potrącił człowieka. Duże utrudnienia w ruchu

Pociąg Intercity 38103 “Osterwa” relacji Kraków Główny-Szczecin Główny na dworcu w Chociczy w powiecie średzkim potrącił mężczyznę. Ranny został zabrany do szpitala w Jarocinie, a szczegóły wypadku ustala policja.

Do wypadku doszło 12 listopada przed godziną 19.00 na peronie pierwszym dworca w Chociczy, jak informuje portal “glospowiatusredzkiego”. Zdarzenie spowodowało ogromne utrudnienia w ruchu na tym odcinku trasy. Ruch na tej trasie przez kilka godzin odbywał się jednym torem, a pasażerowie pociągu “Osterwa” musieli się przesiąść do komunikacji zastępczej, która dowiozła ich do Poznania.

Mężczyzna z urazem nogi został zabrany do szpitala w Jarocinie.
“Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanemu, oświetleniu miejsca działań oraz pomocy w przesiadce pasażerów pociągu do komunikacji zastępczej. Po ponad 3 godzinach działań zastępy wracają do bazy” – poinformowali strażacy z OSP Boguszyn, którzy obok zastępów JRG Środa Wlkp. i OSP Nowe Miasto także brali udział w akcji. Ranny mężczyzna był przytomny. Służby ustalają, jak doszło do wypadku.

Źródło: glospowiatusredzkiego, OSP Boguszyn
Strona głównaWiadomości Jarocin / Środa Wielkopolska / Śrem / KrotoszynPociąg potrącił człowieka. Duże utrudnienia w ruchu