Pobity 70-latek w Wielkopolsce

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

40-letni mieszkaniec Białośliwia jest oskarżony o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoim 70-letnim ojcem. Został zatrzymany przez policję po awanturze domowej, a decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Interwencja policjantów z Posterunku Policji w Białośliwiu miała miejsce 22 lutego.
– Z relacji pokrzywdzonego 70-letniego mężczyzny wynikało, że jego syn bez powodu wszczął kłótnię, w trakcie której popychał, kopał, uderzał, a nawet wepchnął seniora do zagłębienia w ziemi – powiedziała sierż. Magdalena Mróz z pilskiej policji. – Doprowadziło to do powstania widocznych i otwartych ran na ciele poszkodowanego. Obecny na miejscu wnuk pokrzywdzonego dodał, że nie była to sytuacja incydentalna, a stosowana przemoc trwa już od dłuższego czasu. W związku z podejrzeniem stosowania przemocy nad swoim ojcem oraz koniecznością odizolowania agresora 40-letni mieszkaniec gminy Białośliwie został zatrzymany.

Policjanci też zbadali zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u zatrzymanego – i okazało się, że ma ponad dwa promile w wydychanym powietrzu.
– Wykonane przez mundurowych czynności pozwoliły ustalić, że mężczyzna od ponad dwóch lat, znajdując się pod wpływem substancji psychoaktywnych, znęcał się fizycznie i psychicznie nad ojcem – wyjaśniła sierż. Mróz. – W przypadku przestępstw związanych z przemocą postępowanie mundurowych jest zdecydowane i stanowcze. Z uwagi na konieczność objęcia wsparciem i pomocą pokrzywdzonego policjanci wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty.

Sąd Rejonowy w Chodzieży zadecydował, że 40-letni mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia. Pilscy policjanci przypominają też, że przemoc w rodzinie to nie jest sprawa prywatna, ale przestępstwo ścigane przez prawo, a każdy, kto wie o takich zjawiskach, powinien stanowczo reagować, a przede wszystkim powiadomić odpowiednie instytucje – z policją na czele.

Podziel się:

Ostatnio dodane: