Po czym poznać profesjonalną kosmetyczkę?

W związku z kultem młodości i piękna, z roku na rok wzrasta liczba salonów urody. Coraz więcej osób, w tym także mężczyzn, pragnie kompleksowo zadbać o swoje ciało. Warto jednak pamiętać, że kosmetyczka kosmetyczce nierówna, dlatego kluczowe jest wybranie profesjonalistki.
Po pierwsze – wykształcenie i posiadane certyfikaty

Wybór kosmetyczki powinien zależeć przede wszystkim od wykształcenia, które posiada. Szczególnie, że nie istnieją żadne ograniczenia dotyczące możliwości otworzenia gabinetu urody – mogą to zrobić zarówno osoby, które przeszły kilkutygodniowe kursy, jak i technicy usług kosmetycznych po Dwuletniej Szkole Policealnej w Poznaniu. Korzystanie z usług amatorów może jednak przynieść więcej szkody, niż pożytku, a w najgorszym wypadku zakończyć się poważnymi komplikacjami zdrowotnymi. W szkołach policealnych przyszłe kosmetyczki uczą się nie tylko zagadnień czysto teoretycznych, ale przede wszystkim nabywają umiejętności praktyczne, które w tym zawodzie są niezbędne. Zajęcia prowadzą wyłącznie eksperci w swoich dziedzinach, a w planie przedmiotów przewidziano m.in. podstawy dermatologii, kosmetyka, preparatyka kosmetyczna, podstawy zdrowego żywienia, podstawy anatomii i fizjologii oraz podstawy fizykoterapii. Oprócz tego przyszli technicy usług kosmetycznych w Poznaniu, uczestniczą w zajęciach praktycznych, gdzie mają szansę nauczyć się działania i obsługi aparatury do przeprowadzania zabiegów. Mowa na przykład o aparacie do mikrodermabrazji, darsonwalizacji, mezoterapii i innych.

Przed podjęciem decyzji o wyborze salonu urody, warto zatem upewnić się czy kosmetyczka posiada uprawnienia do wykonywania zawodu. Przez klientów mile widziane są także certyfikaty z kursów i szkoleń, które świadczą o profesjonalizmie i pasji.

Po drugie – czystość i sterylność w salonie kosmetycznym

Przestrzeganie zasad higienicznych w salonie kosmetycznym to gwarancja bezpieczeństwa jego klientów, dlatego każda profesjonalna kosmetyczka stawia je na pierwszym miejscu. O wysokich standardach higieny świadczą sterylnie zapakowane narzędzia, używanie jednorazowych rękawiczek, fartuchów ochronnych i okularów przez personel, a także dezynfekowanie miejsca pracy po każdym zabiegu. Ważne są również szczegóły takie jak lśniące lustra, wytarte kurze, czysta toaleta dla klientów. Jeśli wybrany salon kosmetyczny już od progu budzi wątpliwości, najlepszym wyjściem będzie poszukanie innego miejsca.

Po trzecie – ceny usług

Oszczędzanie na własnym zdrowiu nikomu nie wyszło na dobre, dlatego lepiej zrezygnować z zabiegu u kosmetyczki, która oferuje podejrzanie niskie ceny za zabiegi. Profesjonalistki cenią swoją wiedzę i umiejętności. Szczególnie, że zazwyczaj nie kończą one nauki na dwuletniej szkole policealnej, ale uczestniczą w konferencjach, wykładach, kursach i szkoleniach, które opłacają z własnej kieszeni. Zaniżanie cen usług może również mieć związek z wyposażeniem salonu w sprzęt, kosmetyki, narzędzia i środki do dezynfekcji najgorszej jakości.

Artykuł sponsorowany

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze