salon fryzjerski fot. materiały prasowe

Po czym poznać dobry salon fryzjerski? Te 3 cechy to gwarancja zadowolenia z usług

Znalezienie salonu fryzjerskiego, do którego za każdym razem wraca się z przyjemnością, wcale nie jest takie łatwe. Bardzo często wizycie u fryzjera towarzyszy uczucie rozczarowania, niezadowolenia lub dyskomfortu, a przecież pielęgnacja i stylizacja włosów powinna wprawiać w dobry nastrój. Sprawdź, po czym poznać wysokiej jakości salon fryzjerski.
Wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji

Dość spory wpływ na końcowy efekt zabiegów pielęgnacyjnych i stylizacji mają kosmetyki. Fryzjerzy używają profesjonalnych produktów, wśród których można jednak znaleźć zarówno znane i cenione marki, jak i firmy, których główną zaletą jest niska cena. Dobry salon fryzjerski może pochwalić się wysokiej jakości kosmetykami, które dogłębnie odżywią włosy klientów i zapewnią piękny wygląd fryzury przez długi czas.

Ponadto najlepsi fryzjerzy mają w swojej ofercie produkty do każdego rodzaju włosów i dobierają je indywidualnie do potrzeb swoich klientów. Niektóre filmy pozwalają nawet zapoznać się ze stosowanymi kosmetykami jeszcze przed umówieniem wizyty. Na stronie czesanka.com właściciel znanego w Poznaniu salonu fryzjerskiego udostępnia listę specyfików swoich partnerów, z których korzystają pracownicy podczas zabiegów.

Długa rozmowa z klientem przed wykonaniem usługi

Kluczem do zadowolenia klienta z nowej fryzury zawsze jest rozmowa. Najlepsi fryzjerzy zawsze konsultują planowane zabiegi na włosach, zanim rozpoczną koloryzację, strzyżenie lub stylizację. Chcą mieć stuprocentową pewność, że dobrze zrozumieli potrzeby i marzenia klienta. To prosty i skuteczny sposób na uniknięcie wpadki w postaci nadmiernie skróconych włosów, niespełniającego oczekiwań klientki koloru czy też nietrafionego upięcia.

Podczas rozmowy fryzjer powinien poruszyć nie tylko kwestie związane z samym zabiegiem, ale także dokładnie przyjrzeć się włosom klienta i ocenić ich stan. Może również dać kilka wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji czy też fryzur i kolorów pasujących do kształtu twarzy danej osoby. Dobry fryzjer powinien ponadto umieć słuchać – może doradzić, nie powinien jednak narzucać swojego zdania.

Pozytywne opinie wiernych klientów

Miarą sukcesu fryzjera jest grono wiernych klientów, którzy nie tylko wracają do jego salonu, ale także chętnie dzielą się swoimi pozytywnymi doświadczeniami. Obecnie opinie zadowolonych klientów na stronie firmy lub w mediach społecznościowych to najlepsza wizytówka i reklama. Fani salonu Czesanka chętnie zostawiają komentarze, z których można dowiedzieć się naprawdę sporo na temat pracowników, jakości obsługi czy też wystroju wnętrz.

Warto zapoznać się z recenzjami usług fryzjera przed umówieniem się na wizytę. Nie należy jednak zrażać się kilkoma negatywnymi komentarzami, zwłaszcza jeśli zdecydowana większość osób poleca salon. Ponadto najlepiej kierować się przede wszystkim dobrymi opiniami dotyczącymi konkretnych usług np. koloryzacji, strzyżenia męskiego, laminowania włosów czy też eleganckich upięć.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar