Pniewy: Dwa groźne pożary. Jeden po drugim!

pożar fot. OSP Pniewy

Najpierw warsztat stolarski, później kotłownia w budynku mieszkalnym. Strażacy z OSP Pniewy mieli tej nocy pełne ręce roboty. W ciągu kilku godzin w mieście wybuchły dwa pożary – na szczęście nikt w nich nie ucierpiał.

Około godziny 19.30 strażaków wezwano na ulicę Szkolną, gdzie palił się warsztat stolarski. Problemem był tu nie tylko ogień, ale i silne zadymienie całego budynku, więc strażacy z OSP Pniewy, OSP Otorowo i PSP Szamotuły musieli nie tylko ugasić ogień, ale też odłączyć prąd w budynku, a później go oddymić. Strażacy sprawdzili też kamerą termowizyjną, czy ogień został wszędzie ugaszony.

Zaledwie kilka godzin później, bo o 2.34, strażacy zostali wezwani na ulicę Frezjową, gdzie stwierdzono pożar kotłowni w budynku mieszkalnym. Silne zadymienie także i tutaj utrudniało akcję gaśniczą.
„Strażacy po ubraniu się w aparaty do ochrony dróg oddechowych przystąpili do rozpoznania i zlokalizowania źródła pożaru” – informują strażacy z OSP Pniewy. – „Działania SP polegały na ugaszeniu pożaru, oddymieniu budynku, sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej potencjalnych zagrożeń”.

W działaniach uczestniczyli: OSP Pniewy, KP PSP w Szamotułach, OSP Otorowo, Osp Psarskie. Nie było zagrożenia dla mieszkańców, ponieważ wszyscy zdążyli się ewakuować jeszcze przed przybyciem służb.

Źródło: eszamotuły.pl, OSP Pniewy

Podziel się: