Pleszewskie Centrum Medyczne fot. PCM

Pleszewskie Centrum Medyczne w czołówce polskich szpitali

Wśród szpitali II poziomu Pleszewskie Centrum Medyczne okazało się najlepsze w kraju według rankingu ,Bezpieczny szpital 2020″ Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia opublikowanym przez „Rzeczpospolitą”.

PCM zdobyło też tytuł najlepszego szpitala w Wielkopolsce, a w skali całego kraju znalazło się na trzeciej pozycji.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników rankingu tym bardziej, że w tegorocznej ankiecie dodano nowe i uszczegółowiono kryteria w wielu obszarach – mówi Błażej Górczyński, prezes PCM. – cały czas staramy się podnosić poziom naszych usług – tym razem udało nam się poprawić ubiegłoroczny rezultat o 13,64 pkt.

Pleszewskie Centrum Medyczne od początku istnienia bierze udział w rankingu na najlepszy polski szpital. W ubiegłym roku pleszewski szpital znalazł się na piątym miejscu, a w tym roku awansował o dwa miejsca wyżej zdobywając 868,74 punktów i tym samym uplasował się na bardzo wysokim trzecim miejscu.

– Udział w badaniu jakości jest jednym z wielu elementów zarządzania jakością w szpitalu – podkreśla prezes. – Dzięki temu możemy zweryfikować, co w naszym szpitalu działa dobrze, a co można jeszcze poprawić. Zarządzaniu jakością przyświeca przede wszystkim troska o pacjentów poprzez nadążanie za nowoczesnymi metodami leczenia różnych schorzeń oraz inwestowanie w wysoko wykwalifikowaną kadrę, a także w infrastrukturę i sprzęt medyczny.

W roku 2019 udało się utworzyć Ośrodek Raka Piersi (jako jeden z dwóch szpitali w Wielkopolsce. W Pracowni Elektrofizjologii przeprowadzane są także zabiegi termo i krioablacji u pacjentów z zaburzeniami rytmu serca. Placówka prowadzi także szereg badań profilaktycznych w ramach programów zdrowotnych (m.in. kolonoskopia, mammografia, badanie w kierunku retinopatii cukrzycowej).

Według prezesa zajęcie wysokiego miejsca w takim rankingu to także ogromna odpowiedzialność. Służba zdrowia jest dla pacjentów i to oni wystawiają szpitalom ostateczną ocenę za jakość usług, które świadczą. Dlatego kolejną miarą sukcesu dla placówek medycznych jest też to, czy pacjenci chcą się w nich leczyć.

PCM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze