Pleszew: Szpital testuje coraz więcej pacjentów

Pleszewskie Centrum Medyczne fot. PCM
Prawie 8,5 tys. testów na obecność koronawirusa przeprowadziło Pleszewskie Centrum Medyczne od maja 2020 roku. Najwięcej testów wykonano jesienią i zima, ale wiele wskazuje na to, że wiosną nie będzie mniej.

PCM dysponuje swoim własnym punktem drive-thru, w którym przeprowadzane są testy. I to właśnie tam przebadano prawie 8,5 tys. osób.

Z danych wynika, że najmniej testów wykonano w czerwcu ubiegłego roku, bo zaledwie 90. Ale w następnych miesiącach liczba ta zaczęła wzrastać.
– W lipcu, sierpniu i wrześniu wykonaliśmy łącznie 560 badań – wylicza Błażej Górczyński, prezes PCM. – W samym październiku przetestowaliśmy prawie 1400 pacjentów. Najwięcej osób z podejrzeniem covid-19 trafiło do nas w listopadzie. Wówczas przebadano prawie 2150 osób. Z kolei w grudniu pacjentów było blisko 1200. Od stycznia tego roku szpital wykonał już testy u 3000 pacjentów.

Każdy pacjent, który zgłasza się do placówki, by wykonano mu test, jest umawiany na konkretną godzinę i o niej powinien sie pojawić w szpitalu. Chodzi o zminimalizowanie ryzyka zakażeń krzyżowych wśród
osób oczekujących na test. Punkt drive-thru mieści się na uboczu, w takim miejscu, by przychodzący na test nie mieli kontaktu z innymi pacjentami czy personelem szpitala.

PCM

Podziel się:

Ostatnio dodane: