Pleszew: Szpital dostał kabinę dezynfekcyjną

Pleszewskie Centrum Medyczne fot. PCM
Pleszewskie Centrum Medyczne ma własną kabinę dezynfekcyjną. Stoi przy głównym wejściu do szpitala i każdy wchodzący lub wychodzący z lecznicy może się w niej odkazić. – W czasie pandemii koronawirusa to duża pomoc – uważają pracownicy szpitala.

Kabinę przekazały szpitalowi fundacja „Pomaganie jest trendy” oraz spółka Orlen. Jak zapewnia producent – kabina jest w stu procentach bezpieczna dla ludzi, a jej skuteczność oszacowano na 95 proc. Nie powoduje alergii, mogą z niej korzystać także dzieci i młodzież. Jej działanie opiera się na technologii przepływowych lamp UV-C, które w szpitalach najczęściej wykorzystywane są na salach operacyjnych. Ich promieniowanie nie tylko dezynfekuje powietrze, ale i wszelkie powierzchnie w pomieszczeniu pomagając niszczyć wirusy i bakterie.

Procedura dezynfekcji w kabinie jest prosta. Wystarczy do niej wejść, a fotokomórka po identyfikacji sama uruchamia odpowiednie dysze wraz z lampą i odkaża. Cały proces trwa zaledwie 12 sekund.

– Nie zaleca się odkażania dużych powierzchni ciała środkami dezynfekującymi, bowiem mogą okazać się szkodliwe dla ludzkiego organizmu – uważa Błażej Górczyński, prezes szpitala. – Często też mogą powodować zniszczenia przedmiotów osobistych, takich jak okulary czy zegarki. Dlatego kabina jest na pewno znacznie bardziej komfortowa i bardzo cieszymy się z tego prezentu. Myślę, że będzie ona wykorzystywana nawet wtedy, kiedy pandemia już się skończy i wszyscy, którzy będą wchodzili lub wychodzili ze szpitala, poddadzą się dezynfekcji.

Kabina jest dodatkowo wyposażona w bezdotykowy pomiar temperatury, pomiar ruchu i cyfrowy nośnik komunikatów.

PCM

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: