szczepienia fot. PCM

Pleszew: Szczepienia personelu już na finiszu

Prawie 4500 szczepień wykonano w ciągu dwóch miesięcy w Pleszewskim Centrum Medycznym. Od 29 grudnia trwają szczepienia personelu medycznego, seniorów i nauczycieli z powiatu pleszewskiego. Większość pacjentów jest już po drugiej dawce.

Jako pierwsi – prawie 900 osób – zostali zaszczepieni pracownicy pleszewskiego szpitala oraz innych placówek medycznych jeszcze w minionym roku. Do pierwszego etapu zgłosiło się prawie 900 osób, z tego ponad pół tysiąca to personel PCM. Pozostali to przedstawiciele personelu pracującego w innych podmiotach leczniczych, a kolejne 287 osób to seniorzy z domów opieki.

– Warto pokreślić, że pełną immunizację składającą się z dwóch dawek otrzymało już m. in. ponad 90 proc. naszych pracowników – podliczył Błażej Górczyński, prezes PCM. – Zaszczepiliśmy także pensjonariuszy i pracowników DPS z Pleszewa i Fabianowa. Teraz szczepieniom są poddawani nauczyciele, którzy zgłosili się do szpitala. Do tej pory biopreparat podano prawie 440 z blisko 600 chętnych przedstawicieli tego zawodu. Drugą dawkę dla nauczycieli zaplanowano za dziesięć tygodni.

Cały czas trwają też szczepienia populacyjne. 550 seniorów powyżej 70 roku życia otrzymało pierwszą dawkę, a około 200 zostało już zaszczepionych dwukrotnie.

– Przypominamy, że osoby zarówno przed pierwszą, jak i drugą dawką szczepień powinny szczególnie uważać na to, aby się na przykład nie przeziębić – podkreśla Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy PCM. – Choroba odwleka bowiem podanie preparatu w obu przypadkach.

Pierwsza tura szczepień dla seniorów ma się zakończyć do 31 marca. Kolejne grupy będą poddawane szczepieniom zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

PCM

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze