Pleszew: Są wyniki sekcji 43-latka zabitego na działkach

sąd
36 ciosów nożem – tyle ciosów nożem otrzymał mężczyzna zabity na ogródkach działkowych przy ulicy Wierzbowej w Pleszewie. Jednak podejrzani o tę zbrodnię twierdzą, że tylko go pobili.

Przypomnijmy, że 43-letni mieszkaniec Pleszewa został zabity 1 sierpnia na terenie ogrodów działkowych przy ul. Wierzbowej w Pleszewie. Jak informuje portal kalisz24.info.pl, na ciele mężczyzny były liczne rany zadane ostrym narzędziem, stwierdzono też ślady duszenia i brutalnego bicia. Zabójstwo było zemstą za to, że wcześniej pobił swoją konkubinę a matkę jednego z napastników. Jak ustalili śledczy, gdy feralnego dnia rano zobaczyli, jak mocno 43-latek pobił swoją konkubinę, poszli na teren ogródków działkowych, gdzie, jak wiedzieli, spał, i zaatakowali go pięściami i nogami, a także drewnianą pałką, metalową rurką i elementami grilla. Po pobiciu zabrali narzędzia zbrodni i wyszli z ogródków.

Wyniki sekcji zwłok tylko potwierdziły brutalność czynu – mężczyzna otrzymał 36 ciosów nożem, wielokrotnie uderzono go też w głowę, co spowodowało liczne urazy.

Sprawcy – dwóch mężczyzn w wieku 20 i 17 lat oraz 26-letnia kobieta – usłyszeli zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, ale nie przyznają się do winy. Twierdzą, że tylko go pobili, a narzędzia zbrodni wyrzucili do pobliskiego stawu. Zostały już znalezione przez nurków.

Starszemu z mężczyzn i kobiecie grozi dożywocie. Młodszy może dostać 25 lat więzienia. Sąd zadecydował dla całej trójki o trzymiesięcznym areszcie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: