Pleszewskie Centrum Medyczne fot. PCM

Pleszew: Są wolne miejsca na szczepienia dla seniorów

Mieszkańcy powiatu pleszewskiego, którzy ukończyli 70. lat chcieliby się zaszczepić przeciwko koronawirusowi, a jeszcze się nie zapisali na szczepienie – mogą to zrobić w Pleszewskim Centrum Medycznym.

PCM ma jeszcze wolne miejsca i można się zapisywać. Osoby chętne, które spełniają kryteria wiekowe, powinny dzwonić nie na ogólną infolinię, a bezpośrednio do szpitala pod numer telefonu 62 74 20 907 i tam dokonać zapisu. Punkt telefonicznej rejestracji czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00. O przyjęciu pacjentów decyduje kolejność zgłoszeń.

– Do tej pory udało nam się zaszczepić 570 seniorów – informuje Błażej Górczyński, prezes PCM. – Z tego pierwszą dawkę przyjęły już 454 osoby, a po drugiej dawce jest 116 osób.

Przypomnijmy, że szczepienia dla seniorów są prowadzone we wtorki, środy i czwartki w punkcie szczepień PCM. Z kolei w poniedziałki i piątki odbywają się szczepienia nauczycieli. Szpital przypomina też, że o przyjęciu biopreparatu decyduje lekarz, który przed samym szczepieniem zawsze ocenia stan zdrowia pacjenta.

PCM

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze