Pleszew: Rzucił rowerem w autobus. Był pijany

rowerem w autobus fot. policja Pleszew

30-letni mieszkaniec Pleszewa odpowie za uszkodzenie pojazdu miejskiego autobusu. Mężczyzna rzucił w niego rowerem i uszkodził szybę. Badanie trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Zdarzenie miało miejsce 2 września wieczorem, na ulicy Reja. Mężczyzna prowadził po chodniku rower i nagle rzucił nim w autobus stojący na przystanku, po czym uciekł. Od uderzenia pękła przednia szyba w autobusie i został uszkodzony zderzak – przewoźnik wycenił straty na ponad 4 tysięcy złotych i zgłosił sprawę policji.

W tym samym czasie policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, patrolujący teren miasta, zauważyli dziwnie zachowującego się mężczyznę właśnie w okolicy ulicy Reja. Wiedzieli o zdarzeniu sprzed kilku minut, znali też rysopis sprawcy, nie mieli więc wątpliwości, że trafili na mężczyznę, który rzucił rowerem w autobus. Zatrzymali go w pobliżu ogródek działkowych na ul. Lipowej w Pleszewie – i okazało się, że się nie pomylili.

Rzucającym rowerem okazał się 30-letni mieszkaniec Pleszewa, kompletnie pijany. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został doprowadzony do pleszewskiej komendy, a gdy już wytrzeźwiał, usłyszał zarzut uszkodzenia autobusu. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Podziel się: