Sprawdzanie zgód TCF
niedziela, 6 lipca, 2025

Pleszew: Pożar budynku gospodarczego

Przy drodze krajowej 12 (ulica Poznańska) doszło do wybuchu pożaru w budynku gospodarczym. Droga jest zablokowana, z ogniem walczy pięć zastępów straży.

Ogień zauważono około 18.20. Zdążył już objąć sporą część nieruchomości, bo w budynku nikt nie mieszka, więc ogień dostrzeżono późno.

Sytuacja jednak była poważna, ponieważ w budynku znajdowały się butle z gazem i mogło dojść do wybuchu, a tuż obok znajdują się zabudowania mieszkalne. Na szczęście strażakom udało się wynieść butle, zanim dotarł do nich ogień, jednak pożar zagraża sąsiednim budynkom.

Droga krajowa 12 jest zablokowana, policja przekierowuje samochody na objazdy. Jak długo jeszcze potrwa walka z ogniem – nie wiadomo.

OSP Pleszew, el

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaJarocinPleszew: Pożar budynku gospodarczego