Pleszewskie Centrum Medyczne fot. PCM

Pleszew: Pensjonariusze domów pomocy społecznej już po szczepieniach

Personel Pleszewskiego Centrum Medycznego zaszczepił podopiecznych domów pomocy społecznej przeciwko covid-19. Zaszczepiono 287 osób, co stanowi prawie 90 proc. wszystkich pensjonariuszy.

Szczepienia odbywały się bezpośrednio w placówkach: w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie i podległym mu ośrodku w Fabianowie. Pensjonariusze nie musieli jechać do punktu szczepień szpitala, co byłoby dużym problemem, bo w
większości są to bowiem osoby starsze, a wiele z nich ma problemy z poruszaniem się. Większość cierpi też na wiele chorób
współistniejących i tym samym stanowią grupę dużego ryzyka w
przypadku zachorowania na Sars Cov – 2.

Zaszczepiono już 90 proc. podopiecznych – ze szczepień nie mogły
skorzystać jedynie te osoby, które w czasie szczepień przechodziły ostrą infekcję, miały wysoką gorączkę i obniżoną odporność.
– Ci pacjenci, którzy poruszają się samodzielnie, zostali poddani immunizacji w gabinetach medycznych działających na terenie placówek – wyjaśnia Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy pleszewskiego szpitala. – Z kolei osoby leżące i nie mogące się samodzielnie poruszać, były szczepione w pokojach, w których na co dzień przebywają.

Zanim przystąpiono do szczepień, wszyscy pensjonariusze zostali zbadani przez lekarza pod kątem ewentualnych przeciwwskazań. taka jest procedura.
– W sumie w pleszewskich dps-ach przebywa 322 pensjonariuszy – mówi Katarzyna Krawczyk, dyrektor DPS w Pleszewie. – Chęć zaszczepienia zadeklarowało 300 osób, z tego zaszczepiono 287, bowiem w pozostałych przypadkach stan ich zdrowia nie pozwalał na podanie szczepionki. Bardzo się cieszymy, że nasi mieszkańcy w tak dużej liczbie zostali zaszczepieni niezwykle szybko i sprawnie.

Szpital w Pleszewie przypomina, że trwają zapisy na szczepienia populacyjne w ramach I etapu szczepień.

PCM

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze