Pleszewskie Centrum Medyczne fot. PCM

Pleszew: PCM nadal szczepi pacjentów

27 tys. dawek szczepionek przeciwko covid-19 zaaplikowali dotąd specjaliści z Pleszewskiego Centrum Medycznego swoim pacjentom. Nadal są jeszcze wolne miejsca dla tych, którzy chcą się zaszczepić.

Większość pacjentów na początku była szczepiona dwudawkowymi preparatami takich firm jak Pfizer, Moderna czy AstraZeneca. Kiedy na rynku pojawiła się jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson – chętnych przybyło. Wiele osób wolało ja, bo nie trzeba było czekać kilka tygodni na drugą dawkę i szybciej dostawało się tzw. paszport covidowy.

-Jeśli ktoś nie był dotąd zdecydowany, a pojawiła się perspektywa wyjazdu zagranicznego, to licząc na ułatwienia w podróżowaniu może przyjąć jednodawkową szczepionkę Jenssen Pharmaceutica Johnson&Johnson – wyjaśnia Ireneusz
Praczyk, rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego. – Do uzyskania odporności wystarcza jedna dawka i już tego samego dnia można uzyskać stosowny certyfikat gwarantujący uniknięcie dodatkowych formalności i testów wymaganych na granicy i lotniskach wielu państw oraz po powrocie do kraju. Dysponujemy też oczywiście pozostałymi preparatami, które są zamawiane na bieżąco w miarę potrzeb.

Epidemiolodzy ostrzegają, że czwarta fala koronawirusa już puka do drzwi. Szczepienia całej populacji są więc jedyną szansą na to, by uniknąć poważnych zachorowań i zgonów wśród Polaków.

– Nasz szpital cały czas przeprowadza też testy w kierunku wykrycia covid-19 – dodaje Izabela Nowacka, dyrektor do spraw administracyjnych w PCM. – Od momentu wybuchu pandemii zrobiono ich w naszej placówce ponad 10 tysięcy. Mogą je wykonać również te osoby, które wyjeżdżają za granicę. Do wyboru maja testy RT PCR, na wynik którego czeka się kwadrans, oraz antygenowae. Uzyskanie negatywnego wyniku uprawnia je do otrzymania zaświadczenia w języku angielskim i pozwala na wyjazd do krajów, które wymagają takiego dokumentu.

Tymczasem osoby chętne chcące skorzystać ze szczepień mogą dzwonić pod numery 62 47 20 907 lub 62 74 20 908 w godz. 8:00 – 14:00. Tam można zapisać się na jednodawkową szczepionkę już na najbliższy piątek w godz. od 15:00 do 17:00. Z kolei osoby chcące wykonać testy – mogą zapisywać się pod numerem telefonu 62 7420-860.

PCM

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze