Pleszew: Od poniedziałku rusza mobilne laboratorium testów na koronawirusa

drive thru 5 fot. WBOT
W poniedziałek, 25 maja w Pleszewie otwarte zostanie centrum pobrań prób covid-19 test and go. O wyborze Pleszewa jako miejsca badań na obecność koronawirusa zdecydował wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Pleszewskie drive-thru ma działać od poniedziałku do piątku na parkingu przy ul. Sportowej. Osobom, które przyjadą autem do centrum covid-19 zostaną pobrane wymazy. Próbki trafią do laboratorium w Poznaniu, gdzie zostaną poddane badaniom.

W godzinach od 10:00 do 19:00 osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby covid-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się na obecność koronawirusa po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną pod numerem telefonu – 61 65 68 075.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zgodnie z wnioskiem wojewody, jego przygotowaniem i funkcjonowaniem zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Terytorialnych, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz samorząd Pleszewa

Dotychczas centra pobrań prób covid-19 test and go uruchomione zostały w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wlkp. i w Kępnie.

Podziel się: