Pleszew: Koronawirus w Domu Chłopaka w Broniszewicach. „Najtrudniejsza jest izolacja”

pomoc przy pandemii koronawirusa fot. DWOT

Jak poinformowały siostry dominikanki na swoim profilu społecznościowym, aż dziewięciu podopiecznych z Domu Chłopaków jest zakażonych koronawirusem. Właśnie dziś przyszły wyniki testów.

„Smutne wieści… Dziś otrzymaliśmy wyniki testów – 9 Chłopców ma covid…” – czytamy na profilu sióstr. – „W większości to nasze maluszki. Przechodzą łagodnie, ale czymś najtrudniejszym dla nich i dla nas jest izolacja, która skończy się dopiero po Świętach… Zrobimy wszystko, aby czas Bożego Narodzenia był pięknym czasem, choć spędzonym osobno…. Pamiętajcie o nas. Postaramy się każdego dnia robić im jakieś niespodzianki – jutro przyjedzie pizza i frytki. Ale ciiiiiii, to będzie niespodzianka”.

Siostry dominikanki z Broniszewic opiekują się 56 niepełnosprawnymi chłopcami. Dzięki ich staraniom w 2018 otwarto dla nich „Dom Chłopaków”, w którym przebywa 56 chłopców niepełnosprawnych intelektualnie.

„Jesteśmy siostrami zakonnymi i mamy 56 synów” – piszą o sobie dominikanki na swojej stronie domchlopakow.pl. – „Jedni z zespołem Downa, inni z dziecięcym porażeniem mózgowym, a jeszcze inni zmagający się z autyzmem. Niektórzy z naszych synów nie widzą, niektórzy nie słyszą, a niektórzy nigdy nie opuszczą swoich łóżek i nie będą mogli się cieszyć widokiem świata. (…)I każdego z nich kochamy najmocniej jak to możliwe”.

fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)