Pleszew: Burmistrz… wpadł pod pociąg? Nie, ale…

burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak fot. FB A. Ptak

Taki film od kilku dni krąży po internecie i przedstawia Arkadiusza Ptaka, burmistrza Pleszewa, podczas przejażdżki rowerowej, która kończy się… pod pociągiem. Film kończy napis: „Strzeż się pleszewskiej bany”.

Jak podaje portal zpleszewa.pl, burmistrz nie wpadł pod pociąg. To jeden z internautów wykorzystał nagranie burmistrza, który jechał na rowerze z okazji Światowego Dnia Bez Samochodu, by zwrócić uwagę na problem, jakim jest przejazd kolejowy w ciągu ulicy Lipowej w Pleszewie. To dlatego na filmie burmistrz wpada pod pociąg.

Przejazd przez ulicę Lipową jest bardzo niebezpieczny – tylko w ostatnim czasie doszło tu do dwóch poważnych wypadków: w sierpniu samochód osobowy zderzył się z lokomotywą i zginęła jedna osoba. Natomiast we wrześniu znów zderzył się samochód osobowy z pociągiem, ale na przejeździe w ciągu ulicy Targowej. Dlatego internauci postanowili zwrócić na to uwagę w tak nietypowy sposób.

Pracę i intencje internautów docenił także bohater filmu, czyli sam burmistrz i… udostępnił film na swoim profilu społecznościowym.
„Jeśli ten filmik ma uratować komuś życie lub zwrócić uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, to biorę to na tzw. „klatę” – napisał. Chcę wierzyć, że twórca tego dzieła także miał taką motywację… Dobrego weekendu i uważajcie na drogach”.

W komentarzach odezwał się mężczyzna, który twierdzi, że jest autorem montażu. Przyznał, że nie chciał nikogo obrazić i pochwalił burmistrza za dystans do siebie.

– Pragnę zawiadomić, iż jestem twórcą tego skromnego filmu. Nie miałem pojęcia że osiągnie aż taki rozgłos, że trafi na profil pana burmistrza. Jest to dla mnie niebywały zaszczyt. Powodem tej wiadomości jest chęć wyrażenia podziwu skierowanego do pana burmistrza za ogromną dozę dystansu do siebie i poczucia humoru. Film oczywiście nie miał na celu nikogo obrazić i miał mieć wydźwięk humorystyczno-edukacyjny. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru – napisał.

Źródło: wpleszewie.pl