niedziela, 25 lutego, 2024

Planowana modernizacja drogi wojewódzkiej i budowa mostu w Ślesinie. Kiedy rozpoczną się prace?

Wielkopolski Ślesin zyska nową infrastrukturę drogową, dzięki rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 263 oraz konstrukcji nowego mostu nad Kanałem Ślesińskim. Projekt ten zostanie wsparty funduszami unijnymi w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.

Prace rozpoczną się w 2024 roku i potrwają do 2026. W ramach inwestycji przewidziano rozbudowę 0,35 km odcinka drogi wojewódzkiej, która obejmie także budowę tymczasowej kładki dla pieszych. Jest to niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo i ciągłość ruchu pieszego w trakcie realizacji głównych prac.

Stary most, który obecnie funkcjonuje nad Kanałem Ślesińskim, zostanie rozebrany. Jego miejsce zajmie nowa, nowoczesna konstrukcja, która będzie zawierała chodnik i ścieżkę rowerową, znacząco zwiększając komfort i bezpieczeństwo użytkowników drogi.

Dodatkowo, projekt przewiduje modernizację istniejącej infrastruktury, w tym przebudowę sieci telekomunikacyjnej oraz oświetlenia drogowego, co przyczyni się do poprawy widoczności i bezpieczeństwa na drodze. Planowane są również prace związane z systemem odprowadzania wód deszczowych, które obejmą przebudowę i budowę nowej kanalizacji deszczowej.

Źródło: WZDW
Strona głównaKoninPlanowana modernizacja drogi wojewódzkiej i budowa mostu w Ślesinie. Kiedy rozpoczną się...